Studenci

Plac przed akademikami Politechniki Stanowej

Na Politechnice stanowej studiuje około 25 tysięcy studentów na 29 kierunkach studiów. Co roku mury uczelni opuszcza ponad 1,5 tysiąca najwyższej klasy zresocjalizowanych inżynierów. Studenci, którzy pomyślnie ukończyli proces rejestracyjny przechodzą kontrolę i są przetrzymywani w domach studenckich. Kwatery w akademikach spełniają najwyższe standardy – na każdych 10 studentów przeznaczono aż 20 metrów kwadratowych luksusowej powierzchni mieszkalnej.

Więcej o akademikach Politechniki Stanowej można znaleźć tutaj.

Osiedle studenckie otoczone jest lasami, w które nie wolno się nikomu zapuszczać (nawet żeby się odlać) pod groźbą zamienienia w wielki kawał sera. Można zapoznać się z doniesieniami.


Życie kulturalne kręci się wokół imprez okolicznościowych (każda okoliczność jest uważana za dobrą), podczas których wymyślane są kolejne metody picia różnego typu alkoholi. Jak można się spodziewać studenci spędzają czas przede wszystkim na oglądaniu seriali i graniu w mniej wymagające gry komputerowe.

Studencka śmietanka towarzyska spotyka się w kantynie politechnicznej PRL. Miejsca w lokalu z reguły trzeba rezerwować znacznie wcześniej, gdyż chętnych na tamtejszą szamę i najtańsze piwo w okolicy jest na prawdę wielu. To właśnie w PRL-u powstają plany na kolejne imprezy i nowatorskie metody ściągania.


Za współpracę studentów z władzami uczelni odpowiada Samorząd Studentów Politechniki Stanowej (SSPS).

Czytaj więcej o SSPS

Co pół roku uczelnia organizuje specjalną imprezę dwutygodniową o kryptonimie S.E.S.J.A. (System Eksterminacji Studentów Jest Aktywny). Celem akcji jest odseparowanie słabszych studentów od tych, których nie udało się jeszcze złamać. Oblani podczas sesji studenci przenoszeni są na Wydział Ciężkich Robót, gdzie muszą odpracowywać dług kredytowy. Przedsięwzięcie dzieli się z reguły na 3 etapy:

  • Przedsesję – kiedy to wszyscy wykładowcy zmawiają się i jednocześnie zlecają do zrobienia projekty w krótkim terminie oraz ogłaszają terminy kolokwiów.
  • Sesję – dla osób, które nie przepadły w Przedsesji przygotowuje się zestaw opasłych egzaminów, których tematyka zwykle nie ma nic wspólnego z przedmiotami.
  • Posesję – zdecydowanie najlepszy okres w roku, kiedy to dopiero zaczyna się kolejny semestr i organizuje rozliczne zakrapiane imprezy.