Obsada

Jak wyglądała produkcja Student Break?
Obsada filmu to przede wszystkim studenci Politechniki Gdańskiej. Część osób ma podstawowe doświadczenie aktorskie, które zdobyli na warsztatach teatralnych lub podczas realizacji innych amatorskich produkcji filmowych. Wymagania na poszczególne role były bardzo różne. Większość osób „wyrobiła się” aktorsko podczas zdjęć, poznając na własnej skórze specyfikę tego rzemiosła.


Przemek 'James' Siedlecki
Aktor: Przemysław „James” Siedlecki

Jest studentem kierunku Informatyka na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej oraz równolegle studentem kierunku Zarządzanie na Uniwersytecie Gdańskim. Znany wszystkim jako James wziął na siebie najtrudniejsze zadanie – rolę Michała Skoczmi. James gra głównego bohatera filmu i trzeba mu przyznać, że na przestrzeni wszystkich nagrań nadał tej postaci wyrazu i swoistego mazurskiej osobowości :) . James jest praktykiem – zdecydowanie lubi znać wszystkie szczegóły przed rozpoczęciem pracy. Pewność siebie i zabójcze spojrzenie uczyniły go idealnym kandydatem do głównej roli.

Bohater: Michał Skoczmi

Michał jest spokojnym studentem budownictwa olsztyńskiego Uniwersytetu. Stonowany, błyskotliwy i zawsze bezczelny wobec wykładowców zyskuje sobie szybko sympatię wielu studentów i przede wszystkim studentek – z czego skwapliwie korzysta. Na studiach radzi sobie bardzo dobrze i bierze udział w wielu atrakcyjnych projektach. Spokojne życie Michała zostaje przerwane, kiedy dowiaduje się, że jego starszy brat Lucjan jest przetrzymywany na Politechnice Stanowej. Światełkiem nadziei okazuję się być jednak pewien projekt, do którego Michał zostaje zaangażowany. Przypadkowo poznane plany budowlane Politechniki Stanowej skłaniają głównego bohatera do obmyślenia niesamowitego planu uratowania brata.


Mateusz Nowacki

Aktor: Mateusz „Nowak” Nowacki

Mateusz jest studentem piątego roku Automatyki i Robotyki na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. Z usposobienia jajcarz, z zamiłowania zbieracz kołpaków samochodowych. Mateusz z całej obsady dołączył do nas najpóźniej, ale już od pierwszego dnia zdjęciowego brylował na planie wyznaczając standardy dla pozostałych aktorów :) . Trzeba przyznać, że udało mu się bardzo ubarwić swoja postać.

Bohater: Ferdynand Cukierek

Ferdek jest przeciętnym studentem robotyki na Wydziale Informatyki Niestosowanej Oficjalnie Politechniki Stanowej. Jak każdy student widzi wykładowców raz w semestrze, nie lubi się uczyć, ale lubi pobalować. Problemem Ferdka jest niewątpliwie ogromna chęć spotkania ze swoją dziewczyną poza murami uczelni. Niestety, aby dostać przepustkę trzeba zaliczyć kolokwia i egzaminy, a to wymaga pracy – przygotowania dobrych ściąg. Przypadek sprawia, że ten lekkoduch będzie musiał stanąć na wysokości zadania i pomóc w pierwszej w historii ucieczce z Politechniki Stanowej.


Marek 'Krifta' Kreft

Aktor: Marek „Krifta” Kreft

Marek jest pracownikiem rozgłośni radiowej Radio Kaszebe. Od 12 lat zajmuje się dźwiękiem i muzyką elektroniczną. Marka czasami trudno ściągnąć na plan zdjęciowy, ale jeżeli się pojawi, to atrakcje gwarantowane – jego pomoc jest nieoceniona. Posiada bardzo praktyczną techniczną wiedzę. Ma też na koncie kilka ról aktorskich. To wszystko sprawiło, że nie miał problemów z zaaklimatyzowaniem się w ekipie filmowej.

Bohater: Lucjan Borek

Jest starszym bratem głównego bohatera. Po śmierci matki i zaginięciu ojca bracia zostali umieszczeni w różnych zakładach wychowawczych. Mimo to utrzymywali ze sobą stały kontakt – głównie dzięki pomocy wujka Tomka, który wiele lat później okazał się transwestytą i matką ojca obu bohaterów. Lucjan jest ambitnym dzieckiem, bardzo dobrze radzi sobie w szkole i udaje mu się wygrać indeks na dowolną techniczną uczelnię wyższą. Po latach spędzonych na Politechnice Stanowej zrozpaczony kontaktuje się z bratem i radzi mu ucieczkę z kraju. Sam nie widzi już dla siebie nadziei na uwolnienie od uczelni i rozpoczyna studia doktoranckie. Zupełnie nie spodziewa się, że młodszy brat planuje mu pomóc.


Robert Zander

Aktor: Robert „Robi” Zander

Robert jest studentem ostatniego roku Informatyki na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. Słynie z niewyparzonego języka i uwielbienia dla złotych bąbelkowych trunków. Pracuje jako programista w firmie wytwarzającej zaawansowane systemy informatyczne. Jest niewątpliwie człowiekiem rzetelnym, a przy tym dość zabawnym :) . Cechą charakterystyczna Roberta są jego rozmiary, co wpłynęło oczywiście znacząco na jego miejsce w filmie :) . Zdecydowanie największym problemem z Robertem jest to… że jest największy :) . Mimo braku doświadczenia aktorskiego, Robert zagrał bardzo wiarygodnie i – co najważniejsze – ciekawie. Oprócz gry aktorskiej pełni w ekipie rolę grafika.

Bohater: Jan Arbuzek

Arbuzek jest bezwzględnym przywódcą informatyków na Wydziale Informatyki Niestosowanej Oficjalnie. Jest odpowiedzialny także za liczne konflikty pomiędzy skłóconymi od lat informatykami i elektronikami. Niemal od początku swoich studiów rządzi Kołem Naukowym Informatyki żelazną ręką. Jan Arbuzek wykorzystuje swoją pozycję do szmuglowania alkoholu i innych towarów powszechnie niedostępnych dla studentów na terenie uczelni. Wszedł również w dość niejasne układy z przewodniczącym samorządu studentów i dzięki temu organizuje liczne wymuszenia i szantaże. Arbuzek jest ideologicznie matematykiem-algorytmikiem owładniętym manią rozwiązywania zadań kombinatorycznych.


Krzysztof Ślęzak

Aktor: Krzysztof „Kozak” Ślęzak

Kozak jest studentem Informatyki na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. Przez kilka lat pełnił funkcję Przewodniczącego Samorządu Studentów WETI PG, co wpłynęło niewątpliwie na autentyzm jego kreacji aktorskiej:). Grana przez Kozaka postać miała mieć odstraszający charakter, co było niemałym wyzwaniem. Kozak sprostał mu ponad nasze oczekiwania :) . Bez specjalnego treningu zagrał totalnie przekonująco bezwzględnego zbira, parszywego lizusa władz uczelni. Niektórzy twierdzą, że Kozak nie musiał się starać :) .

Bohater: Bolesław Belka

Bolek Belka jest znany wśród studentów Politechniki Stanowej ze swojego zamiłowania do pięcia się w górę drabiny administracyjnej uczelni. Od małego pełnił rolę uczelnianego donosiciela. Jego kandydatura do władz Samorządu Studentów Politechniki Stanowej była więc jedynie kwestią czasu. Wkrótce w dość tajemniczych okolicznościach Belka został prezesem Samorządu. Od tamtego momentu przewodniczący organizuje terminy kolokwiów i egzaminów tak, aby jak największy procent studentów nie zaliczył. Bolek Belka od lat walczy o przychylność dziekana Wydziału Informatyki Niestosowanej Oficjalnie, gdyż w głębi duszy ma nadzieję, że dziekan wybierze go kiedyś na swojego następcę. Belka nienawidzi studentów i najchętniej zamieniłby ich bezpośrednio w tanią siłę roboczą dla potrzeb projektów państwowych.


Irmina Kwiatkowska

Aktor: Irmina Kwiatkowska

Irmina kończyła technologię chemiczną na Wydziale Chemii Politechniki Gdańskiej. Równolegle studiuje zarządzanie na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. Sama nie wie, jak znalazła się w filmie. Nie lubi oglądać się na ekranie i ekstremalnie boi się mleka (na prawdę :) ).

Bohater: Weronika Dobermann

Weronika jest przyjaciółką głównego bohatera ze studiów w Olsztynie. Pełni obecnie funkcję Rzecznika do Spraw Ochrony Praw Studentów na uczelni Olsztyńskiej. Podobne stanowisko oczywiście nie występuje na Politechnice Stanowej. Jest pierwszą osobą, która próbuje pomóc Michałowi z oskarżeniami ze strony władz uniwersytetu w Olsztynie. Bezskutecznie próbuje odwieść głównego bohatera od szaleńczego planu uratowania brata.


Tomek 'Robal' Wieremjewicz

Aktor: Tomasz „Robal” Wieremjewicz

Tomek znany wszystkim jako Robal jest już absolwentem kierunku Informatyki na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. Jego nietuzinkowe, kontrowersyjne i obleśne usposobienie sprawiły, że nie musiał się nawet przygotowywać do filmowej roli uczelnianego zboczeńca :) . Robal jest niezwykle terminowy, co niestety wzbudzało jego irytację, ze względu na obsuwy podczas zdjęć. Dzięki swojej wprawie w dwuznacznych zachowaniach odegrał swą rolę wręcz perfekcyjnie.

Bohater: Teodor Torbiel

Teodor jest starostą 3-ego roku informatyki na Wydziale Informatyki Niestosowanej Oficjalnie Politechniki Stanowej. Dzięki piastowanemu stanowisku utrzymuje całą gromadkę wiernych mu studentów, którzy gotowi się zrobić dla niego WSZYSTKO byle tylko Teodor załatwił im zaliczenie przedmiotu i uchronił przed kara na Wydziale Ciężkich Robót. Starosta słynie wśród studentów z upodobania do bardzo bliskich kontaktów i miziania wszystkiego co się rusza. Codziennie wieczorem Teodor Torbiel grasuje po terenie uczelni szukając młodych zagubionych studentów, którym poda swą pomocą kieszeń. Jest bardzo zaborczy, mściwy i zdolny do wszelkich obrzydliwych czynów, które innym nie przechodzą nawet przez myśl.


Tomasz 'Trecio' Tretkowski

Aktor: Tomasz „Trecio” Tretkowski

Tomek Tretkowski jest studentem piątego roku Informatyki na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki oraz studentem ostatniego roku Zarządzania na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. Ma niezwykle wiele celnych uwag, którymi jednak ze względu na swą nieopisaną skromność prawie nigdy się nie dzieli. Nigdy nie zasłynął z licznych niewypowiedzianych sceptycznych poglądów odnośnie tego całego zbiegowiska, które odbywało się niemal co tydzień, a co niektórzy jego znajomi nazywali planem zdjęciowym. Trecio ma niezwykle stonowane usposobienie, co uczyniło z niego idealnego kandydata do roli tajnego agenta.

Bohater: Paweł Krewetka

Postać, o której nie wiadomo prawie nic poza tym, że jest tajnym agentem firmy Fuckintosh. Przemyka ciemnymi korytarzami Politechniki Stanowej. Zaglądając do pracowni projektowych i laboratoriów szuka projektów studenckich, które dobrze rokują. Jego zadaniem jest zabieranie studentom projektów i wszelkich praw do efektów wykonanej pracy. Firma, dla której pracuje, zapewnia Politechnice Stanowej tak istotne wsparcie finansowe, że nikt się go nie czepia, a z uczelnianych toalet może korzystać bez karnetów!


Patryk Winowski

Aktor: Patryk „Wino” Winowski

Patryk jest studentem kierunku Informatyka Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej spacjalności Systemy Geoinformatyczne i Mobilne. Patryk jest człowiekiem o niezwykle przyjaznym usposobieniu. Zawsze służy też radą na każdy temat. Trzeba przyznać, że jego pojawienie się na planie znacząco podniosło poprzeczkę profesjonalizmu dla całej obsady. Swoją role zagrał niezwykle wyraziście.

Bohater: Dibi Kuper

Dibi jest najstarszym studentem na Wydziale Informatyki Niestosowanej Oficjalnie. Jego wiekowa koszula w kratę zdradza, że już od wielu lat próbuje skończyć informatykę – póki co dobrnął do 3 roku i tego się trzyma. Dibi pamięta wiele wydarzeń z zamierzchłych czasów, kiedy Politechnika Stanowa nie była jeszcze uczelnią o zaostrzonym rygorze. Niektórzy studenci uważają, że Dibi może być w rzeczywistości legendarnym Czesławem Marmoladą – studentem, który według plotek miał wykraść z otchłani dziekanatu zestawy pytań egzaminacyjnych i ukryć je gdzieś poza terenem uczelni. Faktem jest, że Dibi cieszy się szczególnymi względami w dziekanacie Wydziału i spokojnie stara się doczekać sędziwych lat na uczelni.


Tomasz Tatarek

Aktor: Tomasz „Steven” Tatarek

Prawie nikt nie wie, ze znany wszystkim Steven ma na imię Tomek :) . Jest studentem piątego roku Informatyki na Wydziale ETI PG. Steven nieprzypadkowo został dobrany do roli filmowego uczelnianego wariata. Jego błędne spojrzenie i niekontrolowane ruchy wszystkich kończyn sprawiły ogromne zamieszanie na planie i wywarły niemałe wrażenie na całej ekipie i paniach z dziekanatu :) .

Bohater: Honoriusz „Pajacyk” Psotnik

Honoriusz ma liczne ułomności i defekty psychiczne, które dość szybko skłoniły jego rodziców, że jedynym sensownym zajęciem dla tak pomylonego młodzieńca będzie zawód informatyka. Jakoś udało się przepchać Honoriusza na studia informatyczne na Politechnice Stanowej (jak zwykle ogrom wolnych miejsc, Honoriusz załapał się w trzecim dodatkowym naborze). Wkrótce jednak wykładowcy poznali się na jego psychice i Honoriusz został zakwalifikowany jako „maniakalny informatyk” i przeniesiony na Wydział Psychiatryczny. Od tamtej pory jego manią stało się poszukiwanie na terenie uczelni placków.


Tomasz Maszczyk

Aktor: Tomasz Maszczyk

Tomek jest dziennikarzem radiowym. W czasie, kiedy jeszcze kręciliśmy film pracował w Telewizji Kaszebe, obecnie pracuje w Radiu Zet. Z pewnością był najstarszą osobą na planie, ale wewnątrz odnaleźliśmy w nim młodego aktorskiego ducha. Tylko on z nas poznał uroki i mroki bycia dziekanem. Na prawdę trudno sobie wyobrazić, na ile sposobów ten człowiek potrafi trzymać cygaro w trakcie jednego ujęcia…

Bohater: Dziekan Henryk Papier

Henryk Papier jest dziekanem Wydziału Informatyki Niestosowanej Oficjalnie Politechniki Stanowej. Stara się rozwijać wydział wszelkimi możliwymi sposobami – w szczególności poprzez pozyskiwanie grantów na projekty zlecane przez dwie tajemnicze firmy – Fuckintosh i Microshit. Wykorzystuje w tym celu studentów jako tanią siłę roboczą. Henryk Papier wszedł w dość niejasne układy z Kolegium Stanowym, co może wróżyć, że chce on dokonać zamachu stanu i obwieścić się nowym rektorem. Póki co są to jednak tylko plotki. Dziekan potajemnie planuje zyskać sławę poprzez zwycięstwo w pewnym konkursie. Jego protegowanym i naczelnym przydupasem jest przewodniczący Samorządu Studentów Politechniki Stanowej – Bolek Belka.


Katarzyna Maleńczyk

Aktor: Katarzyna Maleńczyk

Kasię przywiało do nas prosto z Malborka – totalnym przypadkiem.

Bohater: Sara Toporek

Pani Sara jest pracownikiem dziekanatu na Wydziale Informatyki Niestosowanej Oficjalnie (WINO). Usilnie stara się wyrobić sobie opinię nieustępliwej i bezczelnej blondynki, od której zależy los wszystkich studentów. Jej stanowisko może jednak być potrzebne głównemu bohaterowi do zrealizowania planu ucieczki – a jak wiadomo trudno jest przewidzieć, do czego może posunąć się w takich sytuacjach James… tzn. Michał Skoczmi oczywiście.


Wojciech Tremiszewski

Aktor: Wojciech Tremiszewski

Wojtek zagrał gościnnie w jednej z kluczowych scen filmu. Jego profesjonalizm odczuliśmy od pierwszej sekundy pierwszego ujęcia. Głowa dymi mu od pomysłów. Charyzmą swojej roli po prostu zmiótł pozostałych bohaterów ze sceny – każdy z ekipy wyglądał przy nim co najwyżej jak statysta z łapanki. Wojtek zagrał z sobie tylko znanym urokiem bezwzględnego pana sierżanta nauczyciela wychowania fizycznego na Politechnice Stanowej.

Bohater: Pan Sierżant

Pan Sierżant jest zwolennikiem twardych metod szkolenia studentów na prawdziwe maszyny do zdobywania medali na olimpiadach sportowych. Stosuje stare, dobrze znane, drakońskie i okaleczające studentów metody treningowe. Jego misją jest przygotowanie studentów do trudów życia na rynku pracy, nawet jeżeli finalnie będzie to rynek osób niepełnosprawnych.


Łukasz Kuszner

Aktor: Łukasz Kuszner

Jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym Katedry Algorytmów i Modelowania Systemów Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. Do roli nie trzeba było długo go namawiać. Improwizował i napełnił początkowo nudną fuchę wykładowcy akademickiego szyderczym poczuciem humoru wobec studentów.

Bohater: Wykładowca

Jak każdy wykładowca prowadzi wykłady i uwielbia straszyć studentów poziomem trudności i progiem zdawalności przygotowywanych przez siebie kolokwiów. Stosuje wszelkie możliwe sztuczki, aby wykazać, że student ściągał. Potrafi każdemu udowodnić, że nie zaliczył.


Piotrek Orłowski

Aktor: Piotr Orłowski

Jest studentem piątego roku Informatyki na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. Był tak zaangażowany w swoją rolę, że aż pozwolił dolepić sobie wąsy. Piotrek ma niezwykle przyjazne usposobienie, co sprawiało, że zagranie roli w tak „ciężkim” filmie było dla niego niemałym problemem. Wybrnął z tego jednak znakomicie :) .

Bohater: Prodziekan ds. kształcenia

Pan prodziekan jest szefem komisji dyscyplinarnej osądzającej sprawy dotyczące złamania regulaminu Uniwersytetu Olsztyńskiego przez studentów. Uwielbia pastwić się podczas przesłuchań.


Oprócz tego liczne role trzecio-, czwarto-, piąto- i więcej planowe:

 • Strażnik Politechniki Stanowej 1 – Łukasz Nawojczyk
 • Strażnik Politechniki Stanowej 2 – Przemysław Karpiński
 • Strażnik Politechniki Stanowej 3 – Kacper Kadłubiski
 • Strażnik Politechniki Stanowej 4 – Adam Walkowski
 • Strażnik Politechniki Stanowej 5 – Marcin Morozowski
 • Strażnik Politechniki Stanowej 6 – Wacław Dziewulski
 • Imprezowicz Klemens – Rafał Łepkowski
 • Recepcjonista – Bartosz Głowacki
 • Informator Kleofas – Daniel Pieniążek
 • Banjamin Frankowski – Mateusz Podlasiński
 • Sekretarka – Bogumiła Kochańska
 • Rycerz – Tomasz Tatarek
 • Handlarz ściąg – Maciej Mazurek
 • Student trzymający Kozaka za nogę – Adam Zalewski
 • Student z czarnej listy dziekanatu – Jan Sokołowski
 • Student 1 – Filip Szyler
 • Student 2 – Piotr Orłowski
 • Student 3 – Łukasz Nawojczyk
 • Student 4 – Adam Walkowski
 • Student 5 – Piotr Dybski
 • Student 6 – Paweł Szczerbuk
 • Student 7 – Grzegorz Cybula
 • Student 8 – Jakub Żebrowski
 • Student 9 – Arkadiusz Hiler
 • Student 10 – Piotr Janca
 • Student 11 – Tomasz Tyżaj
 • Student 12 – Karol Dąbrowski
 • Student 13 – Michał Zwolak
 • Student 14 – Kamil Wasilewski
 • Student 15 – Mateusz Lewandowski
 • Student 16 – Szymon Wróblewski
 • Student 17 – Paweł Radej
 • Student 18 – Karol Żmijewski
 • Student 19 – Piotr Szwarc
 • Student 20 – Krzysztof Sielaff
 • Student 21 – Paweł Chmieliński
 • Student 22 – Bogumiła Kochańska
 • Student 23 – Rafał Osiński
 • Student 24 – Wacław Dziewulski
 • Student 25 – Michał Telepski
 • Student 26 – Tomasz Tretkowski
 • Student 27 – Michał Nowacki