Samodzielna Akademicka Międzywydziałowa Organizacja Geniuszy i Organizatorów Nauki


W piwnicach studenckiego bloku C mieści się siedziba SAMOGON-u. Jest to międzywydziałowe koło naukowe skupiające miłośników gromadzenia wartościowych informacji i dzielenia się nimi ze studentami. Ze względu na to, iż koło jest silnie związane z WChiBB (Wydział Chemikaliów i Broni Biologicznej), tradycją organizacji jest dzielenie się przede wszystkim wiedzą z zakresu wytwarzania wysoko- i bardzo wysokoprocentowych roztworów alkoholu. To tutaj powstają znane we wszystkich domach studenckich przepisy na imprezowe drinki i koktajle.

Procentowy repertuar

Do specjałów organizacji należą sprzedawana pokątnie anyżówka, miętówka, cytrynówka, miodówka, śliwowica czy nalewka żurawinowa. Do tej pory wszystkie przepisy są silnie strzeżony i ponoć przechowywane w specjalnej spirytusowej komnacie. Już kilkakrotnie poszukiwano spirytusowej komnaty jednak bez rezultatów.

To tego prestiżowego kręgu adoracji mogą wstąpić jedynie zasłużeni studenci (przynajmniej jedna repeta rocznie lub udokumentowane roboty przymusowe na Wydziale Ciężkich Robót).