Państwowy Instytut Wytwarzania Oprogramowania

P.I.W.O. zajmuje się tworzeniem oprogramowania do celów administracyjnych dla organizacji rządowych, takich jak biblioteki, szpitale, czy ZUS. Instytut podpisał umowę z Politechnika Stanową na dostarczanie świeżych stażystów. Wszyscy studenci, którzy nie znaleźli na własną rękę firmy, w której mogą odbyć praktykę, są zsyłani masowo na przymusowe roboty do Instytutu. Ich rola zazwyczaj sprowadza się do dwóch spraw – kodowania programów dla wcześniej wspomnianych organizacji oraz zabawiania wyższych szczebli zarządu.

Zacznij staż w PIWO!

Wszystkie staże są od dwóch lat bezpłatne. Ku wielkiej rozpaczy P.I.W.O. zabroniono pobierania opłat od studentów za odbywanie tu stażu. Kodowaniem zajmują się studenci ze średnią powyżej 5.0. Mają obowiązek wytworzenia minimum 2000 linijek programu na dobę. W przeciwnym wypadku staż jest niezaliczony. Oczywiście decyzja o zaliczeniu lub niezaliczeniu jest podejmowana w ostatni dzień stażu. Minimum 60% nie może zaliczyć, gdyż nie byłoby komu wytwarzać oprogramowania.

Studenci z niższą średnią są używani do bardziej przyziemnych celów, czyli do zabawiania zarządu. Ich zadania są bardzo zróżnicowane: kserowanie całych kartonów dokumentów, wrzucanie do niszczarki niepotrzebnych dokumentów, parzenie kawy, kosztowanie podawanych posiłków. Od kilku lat kultywowany jest również zwyczaj urządzania konkursu parzenia kawy. Polega on na jak najszybszym dostarczeniu świeżej kawy do wybranego dyrektora. W rundzie finałowej zawodnicy mają zawiązane oczy. Zarząd ma przednią zabawę, świeżą kawę i zwiększoną wydajność stażystów. Nagrodą główną jest darmowy posiłek w prawdziwej i jedynej pizzerii na Politechnice Stanowej – pizzerii PRL.