Bankiety rektorskie

Wnętrze sali balowej na Politechnice Stanowej
W każdy drugi czwartek miesiąca Rektor Politechniki Stanowej zaprasza znane osobistości do pałacu rektorskiego na słynne bankiety rektorskie. W salach balowych można spotkać liczne osobistości ze świata show-biznesu i polityki. Podejmuje się tutaj wiele dogłębnych dyskusji na temat potrzebnych zmian w systemie edukacji i doskonalenia uczelni wyższych. Wysoka na 10 metrów scena jest miejscem występów znanych zespołów z całego świata, które przygrywają budując miłą atmosferę.

W czasie bankietu wszyscy studenci, włącznie ze starostami grup i przedstawicielami samorządu, nie mają prawa wstępu do pałacu rektorskiego. Celem jest odseparowania gości od pospólstwa. Bezpieczeństwa uczestników bankietu pilnuje Gwardia Rektorska oraz pracownicy Służb Bezpieczeństwa Politechniki Stanowej. Organizowane są zwykle nietypowe konkursy – wedle zachcianek Rektora.
Piękne fasady Pałacu Rektorskiego
Na stołach można znaleźć dania z całego świata, ze szczególnym uwzględnieniem ulubionych potraw Rektora. Do picia białe, czerwone i niebieskie wino, rodzima wódka i jak zwykle rozliczne nalewki z piwnicy dziekana Wydziału Chemikaliów i Broni Biologicznej. Warto nadmienić, że na każdym bankiecie można znaleźć drink-bar, który serwuje koktajle i shoty najróżniejszych rodzajów. Można wymienić tutaj takie hity koktajlowe jak: „Zemsta Inżyniera”, „Betonowy Doktorat”, „Czerwony Dziekanat” czy „Ten Ostatni Egzamin”.