Ekipa techniczna

Ekipa filmowa Student Break
Trzon ekipy technicznej to studenci Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki. Można tutaj wyróżnić rolę reżysera, kierownika planu, operatora kamery, oświetleniowca, dźwiękowca, kompozytora muzyki, montażystę, grafika czy charakteryzatora. Niejednokrotnie część powyższych ról i zadań przypadały innym osobom niż wynikało z pierwotnych ustaleń. Praktycznie każdy członek ekipy parała się pracą tyczkarza czy jako stojak na reflektor. Do realizacji filmu potrzebne były rozmaite rekwizyty i kostiumy. Większość przygotowaliśmy we własnym zakresie lub znaleźliśmy na śmietniku :) .

Dodatkowe wsparcie merytoryczne otrzymaliśmy od Bartosza Kunki – ówczesnego opiekuna Koła Naukowego Inżynierii Dźwięku i Obrazu WETI . Podziękowania należą się także Tomaszowi Dziemiańczukowi i Michałowi Giorewowi z Akademickiego Centrum Kultury na Uniwersytecie Gdańskim (ACK UG), którzy pomogli nam ruszyć z kopyta z nagraniami. Do realizacji filmu potrzebny był sprzęt nagraniowy. Część uzyskaliśmy „po znajomości”, część ekipy budowała co-się-da na własną rękę, a część uzyskaliśmy od ACK.


Piotr 'Dyziak' Dybski

Dane: Piotr „Dyziak” Dybski

Funkcja: operator kamery, montaż

Kontakt: pdybski@gmail.com

Piotrek znany wszystkim jako Dyziak jest absolwentem kierunku telekomunikacja na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. Kończył specjalność Inżynieria Dźwięku i Obrazu. Dyziak należy do najbardziej pracowitych członków naszej ekipy. Charakteryzuje go umiejętność łączenia inżynierskiego podejścia do sztuki filmowej z podejściem artystycznym. Jest kimś, kto zawsze ma pomysł na rozwiązanie problemu. Jego główną dziedziną zainteresowań jest sztuka operatorska. Dyziak i kamera to jedno, o czym świadczą efekty jego pracy.


Adam Walkowski

Dane: Adam „Ziomal” Walkowski

Funkcja: scenariusz, reżyseria, montaż, strona internetowa, animacje, scenografia, rekwizyty, udźwiękowienie, trailer

Kontakt: adam.walkowski@gmail.com

Jest studentem ostatniego roku informatyki na Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. Studiuje równolegle Zarządzanie na tej samej uczelni. Realizował kilka mniejszych przedsięwzięć filmowych – głównie ze swoim kolegą Markiem Kreftem. W końcu przyszła pora na film pełnometrażowy. Dla Adama tworzenie filmów jest idealną odskocznią od programowania. Stara się łączyć zainteresowania z realizowanymi projektami.

Adam jest autorem pomysłu na film, w którym zebrał spostrzeżenia znajomych i własne, tworząc z nich absurdalną fabułę. Jest głównym wizjonerem i producentem tego całego zamieszania. Początkowo próbował zrealizować film z pomocą władz Politechniki Gdańskiej. Nie udało się jednak przekonać żadnej instytucji uczelnianej do wsparcia inicjatywy stworzenia filmu przez studentów. W międzyczasie włączył się do Koła Naukowego Inżynierii Dźwięku i Obrazu WETI i tam właśnie poznał Piotrka Dybskiego i Marcina Morozowskiego. Niestety Koło Naukowe również nie stanowiło środowiska gotowego wesprzeć produkcję filmu. Wraz z Piotrem „Dyziakiem” Dybskim zawiał w grudniu 2009 r. współpracę z Akademickim Centrum Kultury na Uniwersytecie Gdańskim. Od tej pory prace nad filmem ruszyły pełną parą.


Marcin Morozowski

Dane: Marcin „Moroz” Morozowski

Funkcja: oświetlenie, transport,  fotografia, charakteryzacja, scenografia

Kontakt: m.mor@wp.pl

Marcin jest absolwentem kierunku Informatyka na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. Jest człowiekiem niezwykle skrupulatnym i drobiazgowym. Na planie pojawią się ze specjalną wielką torbą, w której było dosłownie wszystko – w szczególności to, co akurat było najbardziej potrzebne. Marcin ma talent konstrukcyjny – praktycznie podczas każdego kolejnego weekendu pojawiał się z nowym osprzętowaniem własnej produkcji – budował lampy, statywy, przesłony i stelaże :) . Dlatego ekipa okrzyknęła go zaginionym potomkiem MacGyver’a :p.


Marek Kreft

Dane: Marek „Krifta” Kreft

Funkcja: muzyka, dźwięk, lektor, nieznajomość scenariusza ;p

Kontakt: kriftamusic@gmail.com

Marek zawodowo zajmuje się inżynierią dźwięku i jest technikiem w Radiu Kaszebe. Oprócz odgrywania jednej z kluczowych ról, Marek zajął się tworzeniem muzyki do filmu. W wolnych chwilach nagrywa głos lektora do trailera, co wychodzi mu co najmniej nieźle ;) . Interesuje go muzyka – szczególnie elektroniczna – i wszelkiego typu produkcje multimedialne. Marek bierze regularnie udział w różnych szalonych pomysłach.


Stanisław Świderski

Dane: Stanisław „Stasheck” Świderski

Funkcja: technik dźwiękowiec, ekspert audio

Kontakt:

Student kierunku telekomunikacja na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. Zapalony majsterkowicz. Maniakalny poszukiwacz, konstruktor, kolekcjoner i koneser mikrofonów. Interesują go systemy nagłaśniania i historia PRL-u. Stasiu wniósł do naszej ekipy bardzo dużo profesjonalizmu w dziedzinie audio. Mogliśmy również przetestować jego maszynki w akcji – bo Stasiu buduje wszystko sam :) .


Łukasz Nawojczyk

Dane: Łukasz „Navz” Nawojczyk

Funkcja: logistyka, fotografia, pomysły, wsparcie

Kontakt:

Raz pojawiał się, raz znikał, ale zawsze był gdzieś wokół naszego projektu. Navz jest absolwentem informatyki na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. Oprócz tego próbuje skończyć zarządzanie na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. Maruda i perfekcjonista z licznymi pomysłami. Jako pierwszy zajął się nagrywaniem tego wszystkiego, co odstawialiśmy, dzięki czemu mogły powstać filmy „making-of”. Navz zajmuje się realizacją swoich pomysłów programistycznych, które mają przybliżyć go do przejęcia władzy nad światem.


Marta Pylińska

Dane: Marta Pylińska

Funkcja: dźwiękowiec, pomoc wszelaka

Kontakt: martapylinska@gmail.com

Marta jest studentką telekomunikacji na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. Interesuje się muzyką i tańcem, a ponadto lubi śpiewać. Podobnie jak reszta poznała czym są prawdziwe studia i pomogła nam przenieść część tych doświadczeń na ekran. Marta z radością poznaje różne zagadnienia multimedialne i nie znosi programowania w Javie. Jej obecność na planie zawsze rozładowywała atmosferę.


Ponury Bartosz

Dane: Bartek „Głowaś” Głowacki

Funkcja: Zły Duch ekipy filmowej, lewe pozwolenia, logistyka, alkohol i narzekanie

Kontakt:

Posępny Bartosz jest absolwentem telekomunikacji na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. W wolnych chwilach tworzy przerażające i dołujące dzieła literackie, a wieczorami przeprowadza obchód po bardziej obskurnych lokalach w Sopocie i okolicach. Jest osobą bardzo tajemniczą. Często wypowiada się w sposób tak cyniczny, że trudno zwykłemu śmiertelnikowi w ogóle zrozumieć, w jak pokrętny sposób z niego szydzi. W jego słowniku nie ma terminu „optymizm”. Jest jednak niezwykle towarzyski i często zaprasza znajomych, aby wspólnie poodstawiać smęty przy kilku głębszych.


Bogusia Kochańska

Dane: Bogusia Kochańska

Funkcja: Strona internetowa

Kontakt:

Bogusia jest studentką trzeciego roku informatyki na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki PG. Utajniona szachistka z zacięciem do grafiki wektorowej. Zajmuje się szeroko rozumianymi aplikacjami internetowymi. Często i gęsto tworzy różnego typu oprawy wizualne. Dała się nawet namówić do zagrania w naszym filmie – w scenie dziewiętnastej widać jej głowę za plecami głównego bohatera :) .